امروز : جمعه ۱۳۹۷/۰۲/۷ می باشد.

آشپزی و تغذیه

خواص چلغوزه ( یا جلغوز ) درمان ناتوانی جنسی آقایان

خواص چلغوزه ( یا جلغوز )

چلغوزه یا جلغوز یکی از میوه های خشک کشور افغانستان است ، که در جنگلهای طبیعی خوس و پکتیکا بدست می اید. ودر کوه های نجواب پیدا می شود .برگهای درخت این میوه شکل سوزن مانند است و درخت بلندی ایست . 

خواص این گیاه و میوه خدا دادی ، برای رفع سنگ مثانه ، افزایش قوای جنسی ، افزایش منی و قوه باه ، افزایش قوای بدنی ، تقویت حافظه و ……….. می باشد .

دانه های چلغوز پرچرب است و سر شار از اسید های آمینه ضروری و اسید های چرب غیر اشباع مفید است روغن آن همچون روغن زیتون از افزایش کلسترول بد خون جلوگیری کرده و سرخرگ ها را از آسیب حفظ  می کند و جلوگیری از حملات قلبی می کاهد .

چلغوز به دلیل کمک کاهش تری گلسیرید خون یار مهربان کبد است و به جهت فیبر و چربی بالا کور کننده خوب اشتهاست پتاسیم و منگنز آن به تعادل فشار خون کمک کرده و منیزیم این دانه از بی خوابی های شبانه میکاهد و دردهای عظلانی ، خستگی مفرط و تنش و اضطراب را برطرف می کند .

 

جلغوزه      نامهای دیگر

میوه درخت سقز . گلخنک . حبه الحضر. پسته وحشی. ونوشک .قسقان . بنه . سقوز.

مشخصات

گیاهی است از خانواده پسته باارتفاع حدود ۱۵متر با تنه ای نسبتا قطور و ناصاف وتیره رنگ دارد . برگهای ان شبیه برگهای درخت پسته . میوه ی ان کوچکتر از پسته حدودا در ابعاد هسته ی سنجد و شبیه تخمه افتابگردان ودارای پوست قهوه ای رنگ و معطر ومغز ان روغنی

طبیعت ان گرم  و خشک

خواص درمانی

صدا را باز میکند . برای باز کردن انسداد گرفتگی های مجاری عروق و رفع سختی در ترشح ادرار مفید است اعصاب را تقویت مکند درد کمر تا زان و فلج و لقوه و ریقان را درمان میکند

به دلیل طبیعت گرم ان اقایانی که از توانایی جنسی رنج میبرند خوردن ۳۰ تا۴۰ دانه در روز ناتوانی را رفع می کند.

                                      

تذکر

تشنگی میاورد و مصلح ان تباشیر است

مطالب مرتبط

  • مطلب مرتبطی پیدا نشد.

ارسال نظرات

پاسخی بگذارید

آخرین مطالب